5. - 16. března 2019
PRAGUE
INTERNATIONAL
CHESS
FESTIVAL
2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019
Další ročník
25. 2. - 7. 3. 2025

Stefansson zvítězil v Openu

16 Mar 2019

Hannes Stefansson se stal vítězem doprovodného otevřeného turnaje v rámci 1. ročníku Pražského mezinárodního šachového festivalu a kvalifikoval se do turnaje Challengers v roce 2020.

Islandský velmistr remizoval v posledním kole s Vorobiovem a udržel samostatné první místo se 7,5 body. Za ním se seřadila pětičlenná skupinka se 7 body, kterou pomocné hodnocení seřadilo v pořadí Alexander Zubov, Eldar Gasanov, Vladislav Bakhmatsky, G.A.Stany a Tadeáš Kriebel.

Nejlepší ženou se stala na 13. místě Alina Kashlinskaya z Ruska s 6,5 body před mladou Bulharkou Nurguyl Salimovou se 6 body.

Největší úspěch českých barev si připsal Tadeáš Kriebel, který díky výhře v posledním kole získal svou druhou velmistrovskou normu.

Výsledky předních šachovnic v posledním kole: Vorobiov-Stefansson 1/2, Stany-Bakhmatsky 1/2, Kashlinskaya-Sedlak 1/2, Zubov-Rašík 1-0, Černoušek-Demuth 1/2, Rakesh-Kriebel 0-1. Kompletní výsledky včetně závěrečného pořadí najdete na webu Chess-Results.

Kromě otevřeného turnaje se konaly i tři zavřené ratingové turnaje.

Suverénním vítězem turnaje E se stal Alžířan Sofiane Anis Amellal s 8,5 body. Na druhém místě se umístil Jiří Světlý a třetí byl Luboš Skopec, když oba Češi získali 5,5 bodu.

Konečné pořadí turnaje E

V turnaji F zvítězil Petr Souček se 7 body, druhý byl Václav Růžička s 5,5 body a třetí byl nejlepší z pětibodových Jaromír Krupanský.

Konečné pořadí turnaje F

V turnaji G nasbíral Petr Paseka 8,5 bodu a jasně triumfoval. Druhý skončil Adam Holub se šesti body a bronz si na Slovensko odvezla Timea Haasová s 5,5 body.

Konečné pořadí turnaje G

Slavnostní ukončení doprovodných turnajů proběhlo v sobotu chvíli po dohrání poslední partie přímo v hrací místnosti v hotelu Don Giovanni v Praze. Mezi gratulanty nechyběli ani turnajový ředitel Petr Boleslav, hlavní rozhodčí Pavel Votruba a generální manažer Czech Tour Jiří Petružálek.

Fotografie z ukončení jsou na stránkách festivalu nebo na Zoneramě.

Gratulujeme všem vítězům, děkujeme všem zúčastněným za fair play a těšíme se se všemi opět za rok na viděnou!