7. - 17. června 2022
DON GIOVANNI
HOTEL PRAGUE
2022
I
2021
I
2020
I
2019

Fotografie z 2. ročníku Prague International Chess Festivalu 2020 byly vystaveny na výstavě Czech Press Photo v Národním muzeu v Praze. Autorem je fotograf Petr zewlakk Vrabec (nominace na CPP 2017 - aktualita roku, vítěz na CPP 2018 - cena Výbor dobré vůle Olgy Havlové, vítěz CPP 2019 - reportáž roku, CPP 2021 - vítěz Grantu Prahy a nominace na reportáž roku).

(Simultánka Borise Gelfanda pod přísným dohledem)

(Boris Gelfand tváří v tvář Roy Vagman)

V únoru 2020 praskaly sály hotelu Don Giovanni ve švech. Na čtyři stovky šachistů projevujících své tiché emoce byly pro fotografy dokonalé žně. Na místě byl i Petr zewlakk Vrabec, který přijal od organizátorů pozvání do pro něj zcela nového prostředí. Jak naznačují jeho úspěchy s reportážní fotografii, je mu blízké zachycovat momenty plné akce, pohybu a napětí na rušných místech měst nebo přímo v jádru demonstrací. A totéž se mu podařilo objevit a zachytit ve zdánlivě strnulém světě šachu. „Mám z toho radost. Poprvé jsem fotil šachy a hned takto uspěly,“ komentuje Vrabec.

(Ediz Gurel)

(Bleskově z bleskového turnaje)

Vybrané fotografie pro výstavu pořádanou v rámci prezentací Czech Press Photo byly převážně z prostředí kina Aero, kde velmistr Boris Gelfand sehrál simultánku proti mladým šachovým nadějím z turnaje Futures. Zastoupení má i bleskový turnaj. Všechny fotografie pořízené v rámci 2. ročníku Prague International Chess Festivalu si můžete prohlédnout v oficiální fotogalerii.

Autor fotografií: Petr zewlakk Vrabec