13. - 20. června 2021
DON GIOVANNI
HOTEL PRAGUE
2022
I
2021
I
2020
I
2019
Ročník 2021

Letošní Prague International Chess festivalu, kterého se v únoru zúčastnily více jak čtyři stovky hráčů, byl poslední velký turnaj dohraný před vypuknutí pandemie Covid-19. Přípravy na následující rok byly kvůli nejasné situaci zcela pozastaveny a vzhledem k nelepšícím se podmínkám ani během léta a začátkem podzimu se nad konáním 3. ročníku vznášel pověstný otazník.

„Ihned po skončení únorového festivalu, který byl po všech stránkách velkým úspěchem, jsme byli připraveni spustit přípravy na třetí ročník. Zdrcující rána, která postihla v podstatě celý svět na začátku března, rychle srazila naší euforii. Následně nastavená vládní opatření v České republice všem organizátorům svázala ruce,“ uvádí ředitel festivalu Petr Boleslav.

S příchodem podzimní druhé vlny Covid-19 je situace opět komplikovaná a výhled na nejbližší měsíce je značně nejasný. „Jsme tři měsíce před řádným festivalovým termínem a dotazy jestli a kdy se bude konat 3. ročník se pochopitelně množí. Po zvážení celé situace jsme se rozhodli od únorového termínu ustoupit a festival posunout na červen,“ informuje Petr Boleslav. Prague International Chess festival proběhne v termínu 17. – 26. června 2021 13. – 22. června 2021 13. - 20. června 2021 ve čtyřhvězdičkovém hotelu Don Giovanni.

Základní formát festivalu zůstane nezměněn. V uzavřených Masters a Challengers turnajích se představí zkušení velmistři, Open turnaj bude mít pro vítěze opět připravenou vstupenku do Challengeru. V plánu je opět i bohatý doprovodný program zahrnující filmový festival, dětský den nebo fotbalový turnájek.