11. - 22. února 2020
DON GIOVANNI
HOTEL PRAGUE
2020
I
2019

Do programu druhého ročníku Prague International Chess festivalu, který proběhne v termínu 11. – 22. února 2020 ve čtyřhvězdičkovém hotelu Don Giovanni, budou nově zařazeny i dva turnaje v rychlejším tempu, a to v rapid a bleskovém.

Více jak půltuctu turnajů v klasickém tempu se při premiérovém ročníku zúčastnilo na dvě stovky šachistů. Organizátoři očekávají pro následující dějství větší nápor a zaznamenávají poptávku i po jednodenních kláních. Jakýmsi zahřívacím předkolem by mohl být nově zavedený rapid turnaj, který proběhne ve čtvrtek 13. února, den před zahájením Open turnaje.

"Chtěli bychom vyhovět i šachistům, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou zasednout na více jak týden k šachovnici, ale festival navštíví jako diváci a čas budou mít jen zahrát turnaj v rychlejším tempu," vysvětluje ředitel festivalu Petr Boleslav. Milovníci ještě zběsilejšího tempa si přijdou na své ve středu 19. února, kdy v dopoledních hodinách odstartuje bleskový turnaj. Bohatší bude i doprovodný "nešachový program", jehož přesnou náplň organizátoři připraví během následujícího měsíce.

Kompletní rozpis a pravidla šachového festivalu byly na oficiálních stránkách publikovány již začátkem srpna. Jestli jste ještě nevybrali ten správný turnaj, můžete si vše pročíst v sekci "Turnaje" a k registraci využít novinku v podobě on-line formuláře. "Je samozřejmě dosti času, uzávěrka přihlášek je až 14. ledna 2020, ale každý správný šachista by měl plánovat trochu v předstihu," upozorňuje Petr Boleslav. Kapacita hracích sálů bude oproti loňsku samozřejmě navýšena, ani tak velký hotel jako je Don Giovanni není bez hranic.